O nas

Dlaczego Poradnia Online?

Poradnia Online to nowoczesna platforma usługowa w dziedzinie poradnictwa i jest ona odpowiedzią opartą na badaniach ankietowych na zgłaszane potrzeby związane z trudnościami w osobistym kontakcie z ekspertami w biurze Together-Razem. Osoby sygnalizowały nam, że z uwagi na wykonywaną przez siebie pracę, nie są w stanie skorzystać z dostępnych usług w godzinach otwarcia biura. Podobny problem dotyczy osób, które mieszkają poza Cork w regionach znacznie oddalonych od hrabstwa Cork, a takie osoby również zgłaszaly nam konieczność rozwoju usług dostepnych online.

onas

Czas i jego brak na załatwienia swoich spraw pośród potencjalnych klientów również wpłynął na decyzję o podjęciu tematu poradnictwa online, gdyż wiele spraw można załatwić o dowolnej porze, a wystarczy jedynie dostęp do internetu. Istotnym czynnikiem więc jest dostepność jak i koszty, które są znacznie zredukowane bo nie sa związane z dojazdem, parkingiem, a wreszcie usługi online są znacznie tańsze dla kieszeni klientów.

Ważnym czynnikiem w powstaniu tej idei ma również w przypadku korzystania z e-porad psychologicznych i z zakresu uzależnień poczucie anonimowosci, komfort i bezpieczeństwo swojego zamieszkania co może ułatwić ten najważniejszy – pierwszy krok.

Together-Razem również odnosi z tego bezcenne korzyści, gdyz pozwala to zredukować liczbę klientów oczekujących na prostą lecz czasochłonną asystę w wypełnieniu formularza i przeznaczyć ten czas na bardziej skomplikowane porady.

Jako profesjonaliści stoimy na stanowisku iż bezpośredni kontakt z człowiekiem jest najważniejszy, to jednak w obliczu trudności jakie musi ponieść ten człowiek by mieć dostęp do pomocy, wychodzimy mu na przeciw.

Wierzymy również, że ta formula przysluży się tym, którzy nigdy nie odważyliby się skorzystać z pomocy w bezpośrednim kontakcie.

Jestesmy organizacja pozytku publicznego Charity 19216, ale by istniec i prowadzic swoje programy potrzebujemy równiez srodków finansowych z zewnatrz wiec organizujemy zbiórki publiczne, imprezy fundraisingowe i stad równiez pomysl na wdrozenie odplatnych uslug online dostepnych dla kazdego tzw affordable services. Wszystkie organizacje o statusie Charity w Irlandii zgodnie z prawem moga sprzedawac swoje towary i uslugi, a dochody przeznaczac na realizacje swoich misji i zadan statutowych – o czym mówi Section 208 Taxes Consolidation Act 1997.

Jesli chcesz przekazac nam darowizne skontaktuj sie z nami, a wyslemy Tobie druk zlecenia do Twojego banku. Mozesz uzyskac dodatkowa ulge podatkowa przy darowaniu kwoty powyzej €250 w danym roku podatkowym. Kontaktuj sie w tej sprawie z info@together-razem.org